Bi’şey dicem. Sen o değilsin!

Ah şu çok zekiyim ayaklarınızı yiyim. Ah ben bi taneyim mağrurluğunuzu seveyim. Ah beni kimler arzuluyor da ben çok kıymetliyim sanrınıza kurban olayım. Ah bendeki bu bilgi doymuşluğu seni gömer cehaletinize hasta olayım. Ah bu bendeki ten canım yok ki böylesi endamınıza gebereyim. Ah bu benim gözlerimdeki ateş yakar kavurur da söndürmeye su bulamazsınız bakışlarınıza deli olayım. Bu benim kırmızı rujum var ya dünyadaki kırmızıların anasıdır dudak büzüşünüze eriyip akayım. Ah ben her ay ne kasılmalar yaşıyorum tın bile demiyorum akışkanlığınıza bîçare olayım. Olum biz doğuruyoruz biz o sancılara bile tın demiyoruzunuza paspas olayım. Şöyle çektim mi eteğimi giydim mi topuklularımı sinek gibi ezerim tavrınıza köle olayım. Sen hele bir yap bak ben neler yapıyorum seviye arayışınıza şapka çıkartırım. Ben avımı beşyüz metreden tanırım biliyor edalarınıza yavşayayım.

Bu cümleleri o kadar çoğaltabilirim ki siz bile şaşarsınız. Kulak memesinin sadece arkası kalmış bir adamı fazla zorlamayın. O adam olmuş. Pişmiştir, elhamdülillah!

O adam oyun kurmaz. Sinsi taktikler gütmez. İnce ince ayar çekmez. Lise talebeleri gibi zevzekleşmez. Dur şuna zeytin yedirdim arkasına teneke koyayım gevşekliği yapmaz. Cümlesini cümlelerin içine saklayayım bakalım bizim salak anlayacak mı demez. Onun anlayacağı tonda ve ayarda söyler. Akıllı kadın buna inanır. Salak kadın ama şunu mu dedi, bunu mu dedi diye falcı falcı dolaşır.

Sizin tüm havaları atmanız. Vazgeçilmez olmanız. Kaf Dağının zirvelerinde dolaşma vaktiniz çok kısa. Ömürlerin uzadığı bu çağda yarış için nefesiniz yetmez. Reşit oldunuz. Anne oldunuz. Süre bu kadar. Cinsiyet ayrımcılığı için demiyorum bunları. Erkekler artık uzun yaşıyor. Son kullanma tarihleri tabuta girinceye kadar. Sizin botoksunuz ve gençleştirici metodlarının tamamı tabiri caizse erkekler için 4×4!

Sonuç, akıllı olun. Sevdiyseniz, sevildiyseniz fazla karıştırmayın. Pirince giderken bulgur çoktan pişmişte yenmiştir.  Ama efendim, canım efendim, kuzum efendim gibi tatlı su kurnazlıklarını bırakın.  Erkekler tek organlı canlılardır.
Zor değillerdir.
Tek organlı bir insan!
Hepsi bu…

En şanslınız onbeş sene…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir