ORTAYA KARIŞIK

İnsanım ben. Günah işlemeye de müsaitim o günaha af dilemeye de müsaitim.

Karışığım ben. İçimde sonsuz eylemin kodları var. Nerde ne zaman neyi yapacağımı bilemem ben. Bazen bak bak o bu işte “mükemmel insan” diye gösterilirim. Bazen linç kültürünün zirvesine taşınırım. Tükrük deryasında boğulurum. İşte bu yüzden insanım ben.

Dünyanın toprağına çit gererim burası benim derim. Akan suyun önünü keser bu su benim derim. Gökyüzüne bile sahibim ben. Senin kuşun benim gökyüzümde uçamaz derim. O kadar büyük düşünürüm yani o kadar büyük.

İnsanım ben, insan alır insan satarım. Aslında köleliktir bu ama modern zamanlarda ben onun adını değiştirdim. İçimde kodlanmış kötülüğün bile masum kaldığı düşüncelerim var benim.

Güzel severim mesela. Çok güzel severim. Bunu yaparken hesapsızca, hoyratça ve her şeyi taammüden yaparım. Nefret edebilecek kapasitem varken bazen onu bir it gibi bağlarım. İçimde hırlar durur. Dişlerini gösterir. Salsam paramparça edecek bilirim. Derim ki o ite, bekle evlat hesap köprüsüne varmak üzere. Dualarım vardır kolayca çıkıverir ağzımdan. Tütün kokan nefesimle ki bazen hiç kabul olmaz.

Beddualarım var içimde nefese dökmediğim. Döktüm de döküldüler. Gördü gözlerim. Duydu kulaklarım. Parçalandı yüreğim. Dilimi koparıp beddua etmesine iznim yok. Karışığım ben. Bir kaç su damlası. Bir avuç toprak tortusu.
Dedim karışığım ben. Kaç kuşak bilemediğim atalarımın genleri dolaşıyor kanımda, canımda, ruhumda. Bütün renklerim var. Geceleri katran karası. Gündüzleri mavinin tüm tonları.
Karışığım.

Terazim var benim kendimce tartarım. Kim hain kim kahraman hemen bilirim. Kim dürüst kim yalancı hemen bilirim. Bunu yaparken zamanın değerlerini ve kendi menfaatimi kullanırım. Bana göre der işin içinden çıkarım.

Dini bile kendimce yaşarım. Kendim işin içinden çıkamazsam bir eyyamcı bulurum.  Her kötülük için bir bahanem vardır. Kandırdılar, inanmıştım derim. Oysa her otu verdiğim keçinin kıçına teneke tutan da benim. İnsanım ben.

Seveceksen böyle sev beni. Ne senin istediğin olabilirim ne de benim istediğim olabilirim.

Eğitilmeye müsait değilim. Sevilmeye her zaman aç!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir